«بازنمایی موجودات زنده انتزاعی در تزیینات گچی معماری مذهبی» | معماری نواز

«بازنمایی موجودات زنده انتزاعی در تزیینات گچی معماری مذهبی» | معماری نواز

هر طبقه از روی سطح محوطه جداگانه ساخته شده و تاسیسات مکانیکی ساختمان بالا رفته است. به طوری که از طبقه اول به صورت چند قوطی توی هم به نظر می رسیده است. چهار دروازه بنا دقیقا در چهار جهت اصلی جنوب، شمال، شرق و غرب است. معبد بر بام بنا قرار داشته، و در هریک از چهار طرف زیگورات یک مجموعه پلکان وجود داشته است. دیوارهای زیگورات که بیشتر از خشت خام بوده، با ملات ساروج و قیر ساخته شده. در بسیاری از جاها پوشیده از آجر لعابدار کوره ریزی شده با رنگ های آبی و سبز و درخشش فلزی بوده است.

  • استفاده از مطالب سایت ایران طرح فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است.
  • بدین ترتیب، مسجد در ایران عالی‌ترین نوع بنای اسلامی و به عقیده صاحب نظران «کلید معماری اسلامی» به‌شمار می‌آید.
  • شناخت این یکپارچگی و تنوع که گویی به شکل متناقضی ترکیب شده است، پایه و اساس ایجاد درکی درست از معماری اسلامی است.
  • عکس با کیفیت معماری مذهبی، این تصویر قابل چاپ در ابعاد بزرگ می باشد.

با ظهور داریوش اول در آیین و معماری ایرانی تغییراتی پدید آمد و به جای پرستش دو خدای میترا و اهورا، تنها اهورا مزدا ( آفتاب دانا ) خدای زرتشتیان شناخته شد و مورد عبادت قرار گرفت. از جمله این معابد می توان ابتدا به معبد معروف به «زندان سلیمان» در پاسارگاد و سپس به معبدی در نقش رستم به نام کعبه زرتشت اشاره کرد. به عقیده برخی از محققین کاربری کعبه زرتشت همانند یک ساعت خورشیدی برای تعیین زمان های نیایش اهورامزدا بر اساس تابش خورشید بوده است.

نقش معماری مذهبی درتوسعه گردشگری مطالعه موردی محراب ها

شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.

بررسی نقش و جایگاه گردشگری مذهبی درتوسعه صنعت توریسم

در این ویکی‌پدیا پیوندهای زبانی در بالای صفحه و هم‌تراز با عنوان مقاله قرار دارند.

جزوه مبانی و مفاهیم اساسی رایانه

هم چنین در آرایش فضای داخلی، قوس های کاذب به عنوان عنصری تزئینی بر روی سازه قابی مورد استفاده قرار گرفته است. آرامگاههای موجود در جزیره از الگوی پلان مربع که از رایج ترین الگوی مقبره آرامگاه های ایران است، تبعیت می کند. تهرنگ چهار گوش این بناها بوسیله گوشه سازی های متنوعی زمینه دایره ای شکل گنبد را شکل بخشیده اند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار