مفتول آهن پرکربن فنر گرمسار اسپرینگ | fouladgostar

مفتول آهن پرکربن فنر گرمسار اسپرینگ | fouladgostar

مرحله ی آخر تولید فنر از مفتول فنر شات پیلینگ نام دارد، در این مرحله برای افزایش مقاومت فنر در برابر بارهای نوسانی، سطح آن را ساچمه فولاد گستر کوبی می کنند. مطرح کردن این سوال بهانه ی خوبی است برای اینکه مراحل تولید فنر را از مفتول فنری مرور کنیم. مفتول فنر با توجه به اسم آن مشخص است که دارای خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته بالایی است زیرا در آن عنصر سیلیس به کار رفته است و وجود این عنصر به مفتول حالت ارتجاعی می بخشد و الاستیسیته آن را بالا می برد.

  • با سالها تجربۀ ارزشمند و گرانبها در عرصه تأمین و توزیع انواع ورق آلیاژی و انواع فولاد آلیاژی.
  • فولاد کربن در ساخت انواع فنرها، تیغه ها و تیغه اره­ها کاربرد دارد.
  • جالب است بدانید ویژگی خاص این فولاد سبب شده در صنایع مس در قسمت خورد کن از آن استفاده نمایند، البته از این فولاد فنر در ساخت ساچمه های یاتاقان و همچنین ساخت بلبرینگ ها نیز استفاده می گردد.
  • فولادهای فنر همانگونه که از اسمشان پیداست، دارای خاصیت ارتجاعی خوبی نسبت به دیگر فولادها می باشند.
  • البته قابل بیان است که عامل اصلی تعیین استحکام و همچنین سختی فولاد، میزان کربن موجود در فولادها است.

این فولاد دارای مقاومت بالایی نسبت به سایش است، و به دلیل وجود کربن بالا، قابلیت جوش پذیری این فولاد بسیار کم است. فولاد پرکربن در ساخت انواع فنر، تیغه ها و تیغه اره ها مورد استفاده قرار میگیرد و عامل اصلی تعیین استحکام و سختیفولاد، میزان کربن موجود در فولادها میباشد. همچنین به دلیل مقاومت در برابر حرارت در تولید لوازم اجاق گاز و فر و ماکروفر مصرف می شود. به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن در صنایع غذایی و داروسازی از قبیل کارخانجات لبنیات، شیر و بستنی سازی و مواد خوراکی. در صنایع سیمان، کاشی و سرامیک مصرف عمده ای دارد. در فرآیند مسوار کردن ابتدا سیم را با توجه به قطر مورد نیاز کشش می دهند.

از چه نوع موادی برای ساخت فنر استفاده میشود؟

فنرها براساس کاربردی که دارند تحت تأثیر بارهای استاتیکی و دینامیکی مختلفی قرار می‌گیرند، که متناسب با این بارها می‌بایست استحکام و مقاومت دلخواه را داشته باشند. مفتول‌های فنری در رده فولادهای پرکربن قرار دارند. ما در انتها میخواهیم یکی از برترین مجموعه های تولید کننده انواع مفتول های فنری را به شما معرفی کنیم.

خریدارضایعات اهن خریدار ضایعات مس خریدار ضایعات برنج

مفتول های فنری تولید شده به  صورت کلاف و قرقره های 20 تا 300 کیلوگرم و در گرید های مختلف از سایز 1 میلی مترتا 12 میلی مترتولید می شود و در تولید انواع فنر های لول,پیچشی,تسمه ای,فرمینگ و غیره استفاده می گردد. برای اطلاع از قیمت روز انواع مفتول فولاد فنر میتوانید از طریق اطلاعات تماس، با کارشناسان فروش مجموعه ورق فنری بهُلر تماس حاصل نمایید. ضمناً با عضویت در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام مجموعه بُهلر، شما هم می توانید از امکانات فوق بهره مند شوید.

عملکرد مفتول ها بستگی به شرایط کارکرد و واکنش مواد فلزی دارد. دمای اتاق می تواند منجر به خوردگی مفتول شود که این امر بر تمامیت عملکرد آن نیز تأثیر می گذارد. با خرید سرویس وی آی پی، آگهی شما در همین صفحه به صورت وی آی پی فعال شده و بالای آگهی ها قرار می گیرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار